Hudba 20. a 21. století - Blues

30. dubna 2013 v 12:34 | MissKaki |  Hudba projekt

Rozhodla jsem se, že celý projekt půjde tímto způsobem:
Osvětlení stylu - Vždycky se budu snažit osvětlit styl ve kterém se nacházíme.
Představitelé - kdybych měla psát o všech, tak bych se asi zbláznila. Takže jako představitele vyberu ty nejznámější, jednoduše ty, kteřé znáte po jménu všichni.

Takže prvním stylem je blues. Tento styl vznikl už v 19. století, ale na kulturu hudby má veliký dopad. Jeho představitele můžeme najít od 19. století po to dnešní. Musíme si ovšem uvědomit, že jen opravdu málo interpretů má vyhraněný styl. Hlavně kapely jich mají několik. Pro zajímavost se můžete podívat na seznam hudebních stylů zde. A teď dost řečí. Vrhneme se na blues.

Blues - Samo slovo je odvozeno od slova smutní. Tento hudební styl vznikl v 19. století v USA. Od samotného názvu tohoto stylu můžeme odvodit první představitele. Byli to afro-američtí otroci. Jde o necírkevní hudbu, která ovšem z té církevní vychází. Klade se zde důraz na sólový zpěv.
A proč je blues tak důležitý? Jelikož dává přímí základ jazzu, ragtimu, rock and rollu, rocku, ovlivnilo country, mnoho skladatelů vážné hudby a bylo nepřímým základem pro hip hop, pop music.
Dále bych tento styl nijak nepitvala, jelikož stejně jako pro mně, tak i pro vás(aspoň myslím) je hudební terminologie trochu španělská vesnice. Pro mně je nejlepší si styl představit pomocí příkladů skladem. Takže se omluvám těm, kteří čekali rozbor stylu podle melodie, dynamiky atd.:)
Nevím, jestli někdo aktivně poslouchá blues, proto jsem se rozhodla, že vám představím ty nejznámější či nejlepší představitele tohoto stylu. Pokud se chcete nahlédnout do síňě slávy blues zde.

Já se budu věnovat dvou velikánům Blues, a to Ericu Claptonovi a Rayi Charlesovi. Jako první přijde ten starší z nich:)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SergiooR SergiooR | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:39 | Reagovat

I found this page on 15th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama